fbpx
KOMPLEKSOWE USŁUGI REKLAMOWE

Mobilna wersja strony internetowej – czy jest niezbędna?

Mobilna wersja strony internetowej – czy jest niezbędna?
Oceń tę stronę

Mobilna wersja strony internetowej – czy jest niezbędna?

To, że niemal wszystko obecnie krąży wokół Internetu chyba już nikogo nie dziwi. Tablety, laptopy i notebooki stały się podstawowymi atrybutami współczesnych ludzi, tak jak kiedyś kalendarze lub notesy. Dziś wszystko ulega cyfryzacji, a co więcej, dąży do minimalizmu.

Chcielibyśmy zawsze mieć przy sobie urządzenie, które zapewni nam dostęp do Internetu gdziekolwiek się znajdziemy. Właśnie dlatego ciężko byłoby obecnie znaleźć osobę, która nie posiada smartfona umożliwiającego wygodne przeglądanie sieci. Wraz z rosnącą popularnością tych urządzeń, pojawiła się potrzeba dostosowania stron internetowych w taki sposób, by były czytelne dla ich użytkowników. Dziś mobilne wersje stron posiada już większość firm. Czy zatem powinieneś stworzyć taką dla swojego serwisu? A może to po prostu trend, obok którego można przejść obojętnie? W naszym artykule odpowiemy na te pytania.

Potrzeby klientów Twoim pomysłem na rozwój firmy

Mobilne wersje stron internetowych nie są jedynie wymysłem przedsiębiorców. Mają one konkretny cel, jakim jest oczywiście sprawienie, by potencjalny klient, czyli osoba przeglądająca stronę internetową przy pomocy telefonu czerpała przyjemność z jej użytkowania oraz by było to dla niej wygodne.

Wyobraź sobie, że chcesz szybko znaleźć konkretną usługę w Twojej okolicy i w tym celu sprawdzasz informacje w wyszukiwarce Google na swoim smartfonie. Jeśli otworzysz stronę, która długo się ładuje lub wygląda nieprofesjonalnie, z pewnością szybko ją zamkniesz i poszukasz innej, prawda?

Zbyt mały tekst, niewyświetlające się elementy graficzne, niedziałające przyciski, czy po prostu bardzo nieatrakcyjny wygląd – wszystkie te problemy dotyczą stron, które nie posiadają wersji mobilnych, a są wyświetlane na smartfonach. Wpływa to oczywiście na negatywny odbiór danego serwisu, a co za tym idzie, również i firmy, której on dotyczy. Chyba nie chciałbyś, żeby Twoi klienci mieli tego typu doświadczenia w momencie korzystania z Twojej strony internetowej, prawda?

Skoro więc wiesz, że Twoi obecni lub przyszli odbiorcy korzystają z mobilnych wersji stron internetowych (a na pewno tak jest), powinieneś zaspokoić ich potrzeby, co będzie również jednoznaczne z rozwojem Twojej firmy. Mobilna wersja strony www to jedynie kolejny krok na drodze do zwiększenia jej popularności oraz poprawy wizerunku.

Mobilna wersja strony internetowej a pozycja w wyszukiwarce Google

Myśląc o tym, czy Twojej firmie potrzebna jest mobilna wersja serwisu www, powinieneś również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Internet jest dla Ciebie ważnym kanałem komunikacji (lub sprzedaży) z klientami. Jeśli sporą część działalności prowadzisz właśnie w sieci, za pewne dbasz również o wysoką pozycję swojej strony w wyszukiwarce Google. I wiesz co? Może na nią wpłynąć właśnie posiadanie mobilnej wersji serwisu.

Różnego rodzaju nowinki technologiczne oraz trendy wpływające na zachowania odbiorców determinują zmiany w algorytmach Google. I choć jeszcze jakiś czas temu posiadanie mobilnej wersji serwisu nie wpływało na pozycjonowanie, to jednak obecnie już tak nie jest. Teraz, jeśli Twoja strona nie jest przystosowana do wyświetlania na smartfonach, jej pozycja w wyszukiwarce Google może spaść. Co prawda, tylko w przypadku wyszukiwania na wspomnianych urządzeniach, a nie na tradycyjnych komputerach stacjonarnych lub laptopach, ale jednak. To przecież jasne, że chciałbyś docierać do wszystkich odbiorców, a nie tylko tych, którzy korzystają z określonych urządzeń? Nie powinieneś pozostawać w tyle i biernie patrzeć, jak konkurencja zbiera najwyższe noty tylko dlatego, że posiada mobilną wersję strony www!

Użyteczna i przyjazna odbiorcom wersja mobilna strony szansą na zwiększenie sprzedaży i popularności

Czy wiesz, że całkiem pokaźny odsetek wyszukiwań informacji w sieci pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych? I z roku na rok ich ilość dynamicznie wzrasta. Być może już w najbliższych latach tradycyjne komputery jeszcze bardziej stracą na znaczeniu?

Posiadanie mobilnej wersji strony internetowej pozwoli Ci być wszędzie tam, gdzie są Twoi klienci! A to z pewnością przełoży się na wzrost popularności Twojej firmy, poprawę jej wizerunku, a w efekcie również zwiększenie sprzedaży. Skoro więc wystarczy stworzyć porządną mobilną stronę internetową, nie ma powodu, byś tego nie zrobił i nie zapewnił sobie większych zysków…

Jak stworzyć mobilną wersję strony www?

Być może wydaje Ci się, że zapewnienie sobie mobilnej wersji strony to nie lada problem i wydatek. Ale powinieneś wiedzieć, że wcale nie musi tak być!

Przede wszystkim nie jest to bardziej skomplikowane, niż stworzenie podstawowej wersji serwisu, a wręcz znacznie łatwiejsze. Na początku musisz przede wszystkim sprawdzić, czy Twoja strona jest przyjazna urządzeniom mobilnym, a jeśli tak nie jest, zastanowić się, co należy zrobić i jakie zmiany wdrożyć, by osiągnąć odpowiedni efekt. W tym celu możesz skorzystać z narzędzi dostępnych online lub zwyczajnie zlecić to zadanie odpowiednim specjalistom i po prostu oczekiwać rezultatów.

Jedno jest jednak pewne – niemal każdy z nas korzysta już obecnie z urządzeń mobilnych w celu przeglądania Internetu i z pewnością w najbliższych latach tendencja ta będzie się pogłębiać. Jeśli więc jeszcze nie zadbałeś o to, by Twój serwis dobrze na nich działał, powinieneś zrobić to jak najszybciej!

Dziękujemy za poświęcony czas i za zapoznanie się z naszym artykułem. Mamy nadzieję, że nasz tekst zainspirował Cię do stworzenia mobilnej wersji swojej strony www, która odniesie pełen sukces!

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół agencji reklamowej ROD
www.reklama-lublin.pl