fbpx
KOMPLEKSOWE USŁUGI REKLAMOWE
 
 
 
 
 
 
KOMPLEKSOWE USŁUGI
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
STAŁA KOMUNIKACJA
KREATYWNOŚĆ
PRAWA AUTORSKIE
ROZSĄDNE CENY

Projektowanie IA / UI / UX

Pierwszy etap, gdy tworzymy witrynę www lub aplikację mobilną to 3 kroki: IA, UI, UX. Aby nowa strona internetowa spełniła nasze oczekiwania = zwiększyła zainteresowanie naszą ofertą, musimy pamiętać aby przed rozpoczęciem pracy nawet nad najlepszą i najpiękniejszą oprawą graficzną, zrobić pełną analizę jej funkcjonalności, użyteczności i atrakcyjności. Tylko taka analiza może zapewnić powodzenie projektu, a profesjonalne jej wykonanie zwiększa osiągniecie sukcesu Twojego przedsięwzięcia.

Przeglądając statystyki witryn internetowych, przy pomocy Google Analytics widzimy jakie są czasy pobytu użytkowników na danym serwisie, a co dalej idzie czy przeglądający zapoznają się z ofertą Klienta, czy wychodzi po kilku sekundach nie zmieniając nawet podstrony – co oznacza jednoznacznie, że to co zobaczył go zniechęciło do dalszego pozostania na danych serwisie lub niekiedy, że było to tylko przypadkowe wejście.

Jeśli myślimy o zwiększaniu dochodów z działalności w sieci, czyli zdobywaniu najwyższych pozycji powinniśmy tworząc serwis www uwzględnić projektowanie AI/UI/UX. Jeśli już mamy działającą stronę, czy sklep www przejrzyjmy jakie mamy wyniki sprzedaży i statystyki, czy nie przydałaby się pomoc w tej sprawie?

Naszymi najczęstszymi Klientami na usługę projektowania IA / UI / UX są właśnie osoby i firmy, które posiadają już strony, czy sklepy internetowe. W takich sytuacjach, nie ma możliwości zmiany w całości witryny, ze względu na dotychczasowe przyzwyczajenia Klientów oraz brand marki. Jednak możemy przeprowadzić kompleksowy audyt IA / UI / UX i zaproponować rozwiązania mające na celu poprawę użyteczności i funkcjonalności istniejącej już witryny. Redesign IA / UI / UX to działania etapowe, wypracowane po szczegółowych konsultacjach, prowadzone tak aby poprawić witrynę, z zachowaniem pewnej stałości dla aktualnych Twoich Klientów.

 

Architektura informacji (information architecture, IA)

Architekturą informacji określamy projektowanie struktury danych (zawartości merytorycznej, funkcjonalnej) oraz jej hierarchii i nawigacji (powiązań pomiędzy zawartością) serwisu internetowego.

Przed rozpoczęciem tworzenia istotne jest zaprojektowanie finalnego przekazu witryny www, czy aplikacji – to 1 krok przy budowie nowej strony, sklepu internetowego czy aplikacji mobilnej.

Projektowanie IA umożliwia stworzenie strony, na której Klient znajdzie potrzebne mu informacje w maksymalnie najkrótszym czasie. Układ informacji ma umożliwić użytkownikowi Twojego serwisu, sklepu internetowego szybkie odnalezienie interesujących go informacji – nikt nie lubi korzystać z serwisów, na których trudno cokolwiek znaleźć.

Interfejs użytkownika (user interface, UI)

Gdy już mamy przygotowana mapę strony, następną czynnością jest projektowanie interfejsu użytkownika, czyli stylu witryny oraz jej wizualnych elementów, które mają przekonać użytkowników do korzystania z naszej witryny. Zrozumiały system podziału informacji to podstawa, ale bez właściwie dobranego stylu i oprawy graficznej nie osiągniemy naszego celu – zatrzymania potencjalnego Klienta do zapoznania się z witryną i naszą ofertą!

Najważniejsze, jak w życiu, jest pierwsze wrażenie użytkownika, czyli jeśli wizualna oprawa będzie zawierać szukane przez niego informacje to zostanie dłużej, a może nawet zostanie naszym nowym Klientem. W sytuacji, gdy użytkownik wchodząc na witrynę nie zobaczy interesujących go, rzucających się w oczy treści tekstowych lub ich odpowiedników na zdjęciach, ilustracjach czy filmach, wówczas bardzo prawdopodobne jest, że była to jego pierwsza i zapewne krótka oraz co gorsze również ostatnia wizyta na tej stronie www.

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami – każdy widząc coś innego, oryginalnego, a przy tym ładnego bardzo dobrze zapamiętuje ten moment i kojarzy z czymś dobrym, pożądanym, profesjonalnym.

Zadanie oprawy graficznej jest kluczowe, bo na początku to ono właśnie decyduje,
czy ktoś zostaje, czy zamyka kartę!

Wygoda użytkowania (user experience, UX)

Projektowanie UX, czyli tworzenie wygody użytkowania lub pozytywnych doświadczeń użytkownika / konsumenta, przez które rozumiemy intuicyjność obsługi strony, sklepu internetowego. Każdy z nas przeglądając sieć www, znalazł się na serwisach, czy sklepach internetowych, które praktycznie uniemożliwiały nam odnalezienie potrzebnych informacji lub zakup produktów – niestety nadal są takie witryny!

W dobie internetu, gdy sprzedaż konsumencka poza siecią www jest coraz niższa (nie licząc, oczywiście produktów spożywczych i paliw), mając nawet najlepsze ceny, zasoby i zaplecze logistyczne, sprzedaż będzie niska jeśli Klienci nie będą wstanie poznać w prosty sposób ofertę i zamówić! Dlatego tworzenie strony z uwzględnieniem zasad i testów UX jest niezbędnym etapem. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy zbyt trudne lub nielogiczne rozwiązania na naszym sklepie, czy stronie zniechęcą Klientów do porzucenia zamówienia lub przeglądania oferty. Aktualnie, wszyscy mamy tyle zajęć, że niemal na każdą czynność mamy określoną ilość czasu – na pewno nikt nie poświęci swojego czasu na dochodzenie na jakiej zasadzie działa ta strona czy sklep internetowy – nie marnujmy czasu naszych Klientów, jeśli chcemy ich mieć!

Witryna www ma spełniać swój cel, czyli jej wygląd i funkcjonalności mają być przyjazne do jej użytkowania.

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

Naszym celem jest profesjonalne podejście do reklamy. Przeprowadzimy Cię przez poszczególne etapy współpracy
i razem rozwiążemy wszystkie trudności. Służymy doradztwem przy tworzeniu briefa i pomagamy w wyborze optymalnych narzędzi i rozwiązań.
Stworzymy dla Ciebie ofertę zawierającą propozycję na Twoje potrzeby i wykonamy ją!
SPOTKANIE
/
ROZMOWA
wstępne ustalenia
BRIEF
SPOTKANIE
/
ROZMOWA
UMOWA
STRATEGIA
REALIZACJA
RAPORT

WYBRANI KLIENCI