fbpx
KOMPLEKSOWE USŁUGI REKLAMOWE

Efekty pozycjonowania strony internetowej

Efekty pozycjonowania strony internetowej
Oceń tę stronę

Pozycjonujesz stronę internetową – to świetnie! Ale jakie powinny być tego efekty? Sprawdź, co możesz i powinieneś osiągnąć z pomocą pozycjonowania!

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś pozycjonować swoją stronę internetową – uwierz nam na słowo, że warto! Nawet, gdy swoją promocję opierasz na kampanii AdWords i jesteś zadowolony z jej wyników, pamiętaj, że nic tak nie przemawia do odbiorców, jak wysoka pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania w Google. Dziś powiemy Ci, jakie efekty może przynieść pozycjonowanie.

Duży ruch = dużo klientów

Z naszych poprzednich artykułów mogłeś dowiedzieć się na czym polega pozycjonowanie i jaki jest jego cel, dlatego jedynie przypomnimy, że podstawowym założeniem działań pozycjonujących jest osiągnięcie przez daną stronę jak najwyższej pozycji (w kontekście konkretnych fraz) w wynikach wyszukiwania w Google. Kluczowym pojęciem jest w tym przypadku TOP 10, czyli pierwsze 10 wyników (po wynikach promowanych) wyświetlanych dla danego wyszukiwania – to właśnie wśród nich powinna znaleźć się Twoja strona.

Ze statystyk wynika, że zdecydowana większość użytkowników Internetu wcale nie zagląda na drugą i kolejne strony wyników w wyszukiwania, a cała ich uwaga skupia się przede wszystkim wokół pierwszych 10 pozycji, które zostały wyświetlone po wpisaniu konkretnej frazy. Aż około 50% użytkowników korzysta przede wszystkim z pierwszego wyświetlonego adresu. W drugą i trzecią pozycję klika około 30% użytkowników, w czwartą i piątą około 20%, a pozostałe pozycje interesują poniżej 20% osób wyszukujących daną frazę. Strony znajdujące się poza TOP10 odnotowują znacznie mniejszą liczbę wejść. I właśnie dlatego pozycjonowanie ma szczególnie duże znaczenie dla zwiększenia ruchu na stronie, co oczywiście finalnie przekłada się na zwiększenie popularności i inne korzyści.

Przede wszystkim… zysk!

Jedną z najważniejszych korzyści pozycjonowania strony internetowej jest oczywiście zwiększenie zysków. Popularna strona, która znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania i jest często odwiedzana może generować większe dochody. Więcej odwiedzin i większa rozpoznawalność to większa sprzedaż i zwiększenie zainteresowania daną marką lub jej produktami.

Nowe cele, kolejne sukcesy i rozwój Twojej firmy

Dobrze wypozycjonowana strona internetowa ma szansę dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców, niż ta, której się nie pozycjonuje. W ten sposób można poszerzać obszar działalności, rozwijać ją, modyfikować grupy, do których kieruje się swoją ofertę, a tym samym rozbudowywać swój biznes. Dzięki pozycjonowaniu można stale poszerzać horyzonty i docierać nie tylko do lokalnych odbiorców. Odpowiednio prowadzone pozycjonowanie pozwala sięgać po klientów z innych miast, a nawet zza granicy.

Twoja marka godna zaufania i rozpoznawalna

Pozycjonowanie pozwala budować popularność marki oraz stanowi doskonałą reklamę. Jeśli strona pojawia się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania pod wieloma frazami, może zainteresować większą liczbę osób. I nawet, jeśli nie skorzystają one od razu z jej usług, pozostanie w ich pamięci – to sprawia, że być może kiedyś do niej wrócą lub polecą ją znajomym. W ten sposób możesz budować świadomość istnienia swojej marki.

Ponadto powinieneś też pamiętać, że strona znajdująca się w wysoko w wynikach wyszukiwania wzbudza u internautów większe zaufanie. Nawet, jeśli Twoja oferta jest bardziej atrakcyjna, niż oferta konkurencji, potencjalni klienci nawet jej nie poznają, jeśli Twoja strona będzie zbyt nisko w wyszukiwarce Google. Strony z niskich pozycji w oczach użytkowników sieci często uchodzą za gorsze i mniej warte odwiedzenia – w końcu coś musi być przyczyną tego, że strona znajduje się na niskiej pozycji.

Rozpoznanie preferencji klientów i budowanie relacji

Budowanie strategii wykorzystania słów kluczowych pozwala zapoznać się z preferencjami użytkowników, ale także zbadać założenia przyjęte przez konkurencję. Przeprowadzenie dogłębnej analizy mającej zapewnić skuteczne pozycjonowanie sprawi, że będziesz mógł optymalnie rozwijać również inne kanały promocji i dopasowywać prowadzone działania do oczekiwań klientów. A stosownie opracowany plan pozwoli Ci zaskarbić sobie sympatię odbiorców, zbudować z nimi relację oraz przywiązać ich do swojej marki.

Rozpoznając preferencje klientów, możesz skuteczniej dopasować ofertę do ich upodobań, a także na bieżąco monitorować trendy w branży, w której działasz i rozwijać się.

Pamiętaj, że pozycjonując swoją stronę możesz skutecznie walczyć z konkurencją. Najprościej mówiąc – im wyżej w wynikach wyszukiwania znajdzie się Twoja witryna, tym niżej wyląduje ta należąca do konkurencji. Zwiększając swoją widoczność dzięki wysokiej pozycji w Google przejmiesz większą część klientów poszukujących usług lub produktów z branży, w której działasz. A w końcu sprowadzenie na stronę nowych klientów to przecież główny cel pozycjonowania. Dzięki odpowiednim narzędziom analitycznym możesz optymalnie dostosować strategię pozycjonowania do swoich odbiorców.

Podsumowując, dzięki pozycjonowaniu możesz zapewnić sobie:

  • wzrost ruchu na stronie,
  • większą rozpoznawalność i świadomość marki,
  • większą sprzedaż produktów i usług,
  • stabilny, pozytywny wizerunek firmy w Internecie,
  • zaufanie do Twojej marki,
  • szansę na rozwój i rozszerzenie działalności na większym obszarze.

Dziękujemy za poświęcony czas i za zapoznanie się z naszym artykułem. Pozycjonowanie powinno przynieść Twojej stronie same korzyści – pamiętaj, aby stawiać sobie cele i monitorować efekty prowadzonych działań!

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół agencji reklamowej ROD
www.reklama-lublin.pl

Potrzebujesz zrealizować ciekawy projekt? Chcesz otrzymać szczegółowe informacje, czy dowiedzieć się jak wygląda współpraca?
Skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji.
infolinia 48 81 311 50 27
biuro@reklama-lublin.pl
Wyceny indywidualne i nietypowe usługi 48 698 00 00 91
Kontakt telefoniczny jest dostępny:
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00
pomoc techniczna