fbpx
KOMPLEKSOWE USŁUGI REKLAMOWE

E-commerce – tworzymy sklep internetowy

E-commerce – tworzymy sklep internetowy
Oceń tę stronę

Zamiast zrywać się rano i gnać do biura, siądź przed komputerem i zacznij sprzedawać – czyli dlaczego założenie sklepu internetowego jest dobrym pomysłem?

Sprzedaż produktów i usług w coraz większym stopniu przenosi się ze stacjonarnych sklepów do Internetu. Dziś nawet największe sieciówki posiadają swoje dedykowane strony, na których można zamówić ich produkty. Czasy, w których marnowało się pół dnia na odwiedzanie sklepów już dawno przeminęły i obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakupy online. Właśnie dlatego powinieneś pomyśleć o założeniu własnego sklepu w sieci!

O tym, że kupowanie przez Internet jest wygodne i przyjemne chyba nie trzeba Cię przekonywać. Dzięki tej opcji oszczędza się teraz nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ produkty oferowane w sieci są często znacznie tańsze, niż w sklepach stacjonarnych. A skoro jest to tak popularne, to z pewnością już doszedłeś do wniosku, że obecnie najwięcej Twoich potencjalnych klientów czeka na Ciebie właśnie w Internecie!

Bez względu na to, czy już działasz i sprzedajesz stacjonarnie, czy też dopiero rozwijasz swoją działalność, powinieneś zadać sobie pytanie – Jak dotrzeć do klientów w Internecie?

Jeśli wybierzesz rozsądnie i podejdziesz do stworzenia sklepu profesjonalnie, będziesz miał możliwość gładko wkroczyć do sieci i trafić do odpowiednich odbiorców. Jeśli już masz wyrobioną markę, rozpoczęcie działalności w Internecie pomoże Ci ją rozreklamować i zwiększyć zyski. Dziś stworzenie własnego sklepu online nie stanowi już właściwie żadnego problemu, więc tak naprawdę jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego.

Pierwsze kroki w e-commerce

Od czego należy zacząć? W jaki sposób przenieść sprzedaż stacjonarną do obszaru e-commerce (handlu elektronicznego)?

Jak wiadomo, sklep internetowy jest po prostu stroną www, która jednak posiada specjalnie przygotowany rozkład i system zarządzania treścią umożliwiający prowadzenie sprzedaży. Od tradycyjnych stron www odróżnia go wiele szczegółów, chociaż często zdarza się, że sklepy funkcjonują jako część głównej strony firmowej. W każdym razie, aby otworzyć sklep, nie musisz posiadać odrębnej strony – wybór należy do Ciebie.

Obecnie masz wiele możliwości stworzenia sklepu w sieci. Jedną z nich jest zlecenie przygotowania indywidualnego projektu od postaw specjalistom. Zajmuje się tym wiele firm, więc nie będziesz miał problemu z wyszukaniem wykonawcy. Cały proces jest niemal identyczny, jak w przypadku tworzenia strony www, o czym pisaliśmy już we wcześniejszym artykule. Musisz oczywiście zadbać o odpowiednią domenę oraz hosting lub serwer, jednak bardzo ważną kwestią jest w tym przypadku także odpowiednie oprogramowanie do zarządzania sklepem. Powinno być ono funkcjonalne i spełniać wszelkie niezbędne zadania, takie jak udostępnianie formularzy zamówień lub reklamacji, a także koszyka zakupów. W kwestii funkcji taki system znacznie różni się od tych, które stosuje się w standardowych stronach www, blogach itp.

Już na poziomie projektowania sklepu powinieneś dobrze się zastanowić i zadbać o wszystkie istotne funkcjonalności, ponieważ to właśnie od nich będzie zależało to, czy w przyszłości obsługa sklepu nie sprawi Ci problemów.

Inną opcją postawienia pierwszych kroków w sprzedaży online jest skorzystanie z usług specjalnej platformy e-commerce umożliwiającej tworzenie sklepów. Obecnie jest ich bardzo wiele i oferują one nie tylko udostępnienie gotowych szablonów i systemów, lecz także ich obsługę, hosting, a także domeny. Wszystko jest wtedy w jednym miejscu, jednak to rozwiązanie nie zawsze sprawdza się w przypadku wymagających przedsiębiorców.

Jeśli chcesz mieć w pełni spersonalizowany sklep, dopasowany do własnej marki oraz po prostu atrakcyjny z Twojego punktu widzenia, zdecydowanie lepszym wyborem będzie wykupienie indywidualnego projektu i adresu.

Sklep internetowy otworzy przed Tobą całkiem nowe możliwości sprzedaży produktów i usług

A czy w ogóle sklep internetowy się opłaca? Najbardziej świadczy o tym ilość witryn e-commerce dostępnych obecnie w sieci ? są ich miliony, a każdego dnia powstają kolejne.

Twój biznes nie powinien zostawać w tyle!

Obecnie można już znaleźć sklepy online działające w bardzo różnorodnych branżach. Pamiętaj, że prowadząc stacjonarny punkt, docierasz jedynie do klientów z danego obszaru, natomiast gdy działasz online, Twoje możliwości są niczym nieograniczone. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś swoje produkty rozprowadzał na terenie całego kraju, a nawet za granicą – więcej odbiorców to oczywiście większe zyski.

Pojawiając się w Internecie, możesz stworzyć nową markę lub rozreklamować swój już istniejący biznes i sprawić, że będzie bardziej rozpoznawalny oraz chętniej wybierany. Obecnie potencjalni klienci darzą znacznie większym zaufaniem te firmy, które można znaleźć online. Możesz więc być pewny, że nawet twój stacjonarny punkt dzięki sklepowi internetowemu zyska więcej odwiedzin.

Dziękujemy za poświęcony czas i za zapoznanie się z naszym artykułem. Trzymamy kciuki, abyś i Ty wkroczył na rynek e-commerce oraz osiągnął sukces!

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół agencji reklamowej ROD
www.reklama-lublin.pl